Szukaj
  • Zespół Teneo

Jaka jest najgorsza księgowa ?

Jaka księgowa może doprowadzić do upadku Twojej firmy i dlaczego ? Jak się przed tym ustrzec ? Dlaczego taka księgowa jest cichym zabójcą wielu biznesów ?


Wydawać by się mogło, że najgorsza księgowa to taka, która popełnia wiele błędów, mówi niezrozumiałym dla większości językiem, nie radzi sobie i unika kontaktów z urzędnikami lub, co gorsza, ze swoim klientem. Jednak większość błędów da się naprawić, żargonu można się nauczyć, a z urzędnikami dogadać. Najgorsza księgowa to przeciętna księgowa! Gdyby Twoja księgowa była taka, jak ta z opisu na początku artykułu, szybko byś ją zmienił znajdując biuro rachunkowe lepiej odpowiadające Twoim potrzebom. To oznacza, że szybko byś dążył do rozwiązania problemu.


Przeciętna księgowa jest cichym zabójcą biznesu!

Wielokrotnie spotykając się z klientami dowiadujemy się o rzeczach dla nas niewyobrażalnych. Kiedyś jak zaczynaliśmy wydawało nam się, że skoro ktoś jest zadowolony ze swojego aktualnego biura rachunkowego to nie ma co dalej drążyć tematu, bo przecież wszystko jest dobrze. Na pewno ?


Księgowa była miła i uśmiechnięta, zawsze na czas wysyłała deklaracje i informacje o podatkach do zapłacenia, nigdy też nie było kontroli, a firma generowała zyski i jednocześnie... firma traciła kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie! Brak odpisów aktualizacyjnych na magazynie, brak amortyzacji niektórych składników majątku oraz nieodliczanie wielu innych kosztów powodowało niewidoczne straty. Ale skąd właściciel miał o tym wiedzieć, jest wyjątkowym specjalistą w swojej branży i nie zna się na księgowości, a tym bardziej optymalizacji podatkowej.

Jest to tylko jedna z wielu historii naszych klientów, którzy nawet nie wiedzieli, że może być inaczej.


Jak zapobiec takiej sytuacji ?


Z księgowymi jest jak z małymi dziećmi, jeżeli jest cisza to prawdopodobnie nie dzieje się najlepiej. Staraj się utrzymywać stały kontakt ze swoim biurem rachunkowym i jeśli to możliwe zadbaj o swoją wiedzę z zakresu rachunkowości, tak abyś miał większą kontrolę.

Zachęcamy też do skorzystania z konsultacji w naszym biurze.

123 wyświetlenia